ED 64/27 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 60x40x28,5 cm
€58.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ED 64/27 HG 2G
Manufacturer Nr.
ED 64/27 HG 2G
Eurobehälter Koffer 2GS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€58.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/22 HG. Euro containers with hinge lid, 60x40x23,5 cm
€23.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/52. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€124.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 28.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 25.7 cm |
| Weight | 3.17 kg |
| Capacity | 56 liter |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 64/27 HG 2x E KG G |
| Manufacturer Nr. | ED 64/27 HG 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 35 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
TB KB 4333 F4. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover light grey€64.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
TB KB S 4333 F1. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover dark gray€83.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
TB KB 4333 F1. Toolboxen Kühlbox, Box dark gray, Cover dark gray€64.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










