EDP 64/42 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x43,5 cm
€87.03
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 64/42 HG
Manufacturer Nr.
EDP 64/42 HG
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/32. Euro containers solid, 40x30x32 cm
€10.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/42. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€26.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 43.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 40.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 88 liter |
| Weight | 4.55 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP 64/42 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 20 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EDP 43/17 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x18,5 cm€78.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP 43/17. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x18,5 cm€67.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP S 43/12 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x13,5 cm€87.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EDP S 43/12 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x13,5 cm€76.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










