EDP S 43/12 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x13,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€76.08
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EDP S 43/12 HG
Manufacturer no.
EDP S 43/12 HG
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.EDP S 43/12 HG
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EDP S 43/12 HG
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€76.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 64/22 HG 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x23,5 cm
€99.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/12. Eurobehälter geschlossen, 40x30x12 cm
€5.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 13.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 10.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 10 liter |
| Weight | 1.73 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 43/12 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 160 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










