EG 64/27 HG. Eurobehälter geschlossen, 60x40x27 cm
€13.87
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG 64/27 HG
Manufacturer Nr.
EG 64/27 HG
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€13.87Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 43/27 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm
€101.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF LT 4332 HG. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x32 cm
€93.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 25.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 56 liter |
| Weight | 2.17 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 64/27 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 40 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD SE 200 64 U.2. ESD-Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm, 71,8x50x201,1 cm€1,131.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SE 200 6475.2. ESD-Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm, 71,8x50x201,1 cm€1,699.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SE 200 6412.2. ESD-Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm, 71,8x50x201,1 cm€1,458.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ESD SE 134 6442.2. ESD-Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 134 cm, 71,8x50x134,6 cm€824.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










