EG 86/52 HG. Eurobehälter geschlossen, 80x60x52 cm
€51.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG 86/52 HG
Manufacturer Nr.
EG 86/52 HG
Eurobehälter geschlossen
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/75. Eurobehälter geschlossen, 60x40x7,5 cm
€7.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/32 HG 1G. Eurobehälter Koffer 1G, 40x30x33,5 cm
€35.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 52 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 50.5 cm |
| Usable interior height in stack | 49.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Reinforced, closed |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Volume | 228 liter |
| Weight | 7.37 kg |
| Material | PP |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer Nr. | EG 86/52 HG |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 8 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG S SEWW 43/17. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 37x27x16 cm€26.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG S SEWW 43/75. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 37x27x6 cm€9.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG S SEWW 43/22. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 37x27x21 cm€35.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG S SEWW 43/12. Würfelschaumpolster für Eurobehälter, 37x27x11 cm€18.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










