Auer EG VS 43/17 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€22.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
EG VS 43/17 HO
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Country of originGermany
ConditionNew
Article
EG VS 43/17 HO
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€22.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF QT 4317 HG. Eurobehälter mit Querteiler, 40x30x17 cm
€76.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/27 HG WB. Eurobehälter geschlossen, 60x40x27 cm
€16.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 14.3 cm |
| Stacking height | 15.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Front |
| Handles front | open |
| Handles long side | open |
| Comprising | 1x EG 43/17 2x EG V |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.1 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 130 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










