EG GEF LT 4317. Eurobehälter mit Längsteiler, 40x30x17 cm
€53.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF LT 4317
Manufacturer Nr.
EG GEF LT 4317
Eurobehälter mit Längsteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€53.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/75 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 40x30x7,5 cm
€9.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 86/42 HG. Euro containers solid, 80x60x42 cm
€41.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 14.3 cm |
| Stacking height | 15.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.2 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF LT 4317 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
Auer ESD EG GEF LT 6417 HG. ESD-Eurobehälter mit Längsteiler€81.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer ESD EG GEF LT 6417. ESD-Eurobehälter mit Längsteiler€64.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer ESD EG GEF LT 6422. ESD-Eurobehälter mit Längsteiler€87.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer ESD EG GEF LT 6422 HG. ESD-Eurobehälter mit Längsteiler€85.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










