EG GEF QT 4312. Eurobehälter mit Querteiler, 40x30x12 cm
€52.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 4312
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 4312
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€52.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP 43/32 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm
€93.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/42 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€130.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 12 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 11.5 cm |
| Usable interior height in stack | 9.3 cm |
| Stacking height | 10.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 10 liter |
| Weight | 975 g |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 4312 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SE 200 86 U. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 200 cm, 70x93,5x200 cm€1,475.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SE 134 8642. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 134 cm, 70x93,5x134 cm€1,088.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SE 200 8612. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 200 cm, 70x93,5x200 cm€1,980.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SE 134 863212. Systemwagen für Eurobehälter 80 x 60 Höhe 134 cm, 70x93,5x134 cm€1,221.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










