EG GEF QT 4327. Eurobehälter mit Querteiler, 40x30x27 cm
€102.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 4327
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 4327
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€102.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EO 64/32. Euro containers perforated, 60x40x32 cm
€12.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/27 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€31.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 24.3 cm |
| Stacking height | 25.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 26 liter |
| Weight | 1.6 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 4327 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC IG 2.0-119 F1. Screw-top jars with comfort handle, White pail, green lid€4.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 1.5-119 F6. Screw-top jars with comfort handle, White pail, white lid€3.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 1.5-119 F3. Screw-top jars with comfort handle, White pail, red lid€3.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC IG 1.5-119 F5. Screw-top jars with comfort handle, White pail, dark-grey lid€3.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










