EG GEF QT 6417. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x17 cm
€86.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 6417
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 6417
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€86.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP 86/22 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€116.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/22 HG. Euro containers solid, 40x30x22 cm
€8.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 15.3 cm |
| Stacking height | 15.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 35 liter |
| Weight | 1.67 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 6417 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
EG SW 200-1 6432. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm ohne Auszug, 83,4x55x201,1 cm€1,853.80Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 200-1 6422. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm ohne Auszug, 83,4x55x201,1 cm€2,053.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 200-1 6442. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm ohne Auszug, 83,4x55x201,1 cm€1,645.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
EG SW 200-1 6427. Systemwagen für Eurobehälter 60 x 40 Höhe 200 cm ohne Auszug, 83,4x55x201,1 cm€2,064.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










