ED 43/12 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 40x30x13,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€47.67
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ED 43/12 HG 2G
Manufacturer no.
ED 43/12 HG 2G
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ED 43/12 HG 2G
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ED 43/12 HG 2G
Eurobehälter Koffer 2GS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€47.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/17 HG 2G. Eurobehälter Koffer 2GS, 40x30x18,5 cm
€48.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/17 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 40x30x17 cm
€11.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 13.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 10.7 cm |
| Weight | 1.51 kg |
| Capacity | 10 liter |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches, Grab handle: traffic black similar RAL 9017 |
| Made up of | 1x ED 43/12 HG 2x E KG G |
| Note | New Design: handles with radius; base design smooth |
| Manufacturer Nr. | ED 43/12 HG 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 160 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










