EG GEF QT 6442. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x42 cm
€136.41
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QT 6442
Manufacturer Nr.
EG GEF QT 6442
Eurobehälter mit Querteiler
Frequently Bought Together
-
This Item:
€136.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG GEF QLT 6417. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€86.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 43/32 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x33,5 cm
€102.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 42 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 41.5 cm |
| Usable interior height in stack | 40.3 cm |
| Stacking height | 40.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 88 liter |
| Weight | 3.39 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Cross divider |
| Manufacturer Nr. | EG GEF QT 6442 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
-
ED 43/12 HG. Euro containers with hinge lid, 40x30x13,5 cm€14.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -










