Auer EDP 86/32 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€103.67
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 86/32 HG
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€103.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG GEF QT 6442. Eurobehälter mit Querteiler, 60x40x42 cm
€136.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 32/17 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€8.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 33.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 30.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 130 liter |
| Weight | 7.48 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 12 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
-
-
ED 43/27 HG. Euro containers with hinge lid, 40x30x28,5 cm€17.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
ED 43/22 HG. Euro containers with hinge lid, 40x30x23,5 cm€16.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










