Auer EDP S 86/22 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€105.83
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP S 86/22 HG
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€105.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 32/17 HG HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€20.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EDP S 43/22 HG. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x23,5 cm
€78.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 81.3 x 62.8 x 23.8 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 76.7 x 56.7 x 20.5 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | With lock |
| Handles | closed |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 87 liter |
| Weight | 6.8 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 18 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC A 1.3-99 F4. Screw-top jars Basic, White pail, blue lid€2.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC A 1.3-99 F6. Screw-top jars Basic, White pail, white lid€2.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC A 1.3-99 F5. Screw-top jars Basic, White pail, dark-grey lid€2.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC A 1.5-119 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid€2.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










