Auer EG GEF QLT 4317. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€72.79
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 4317
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€72.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 43/32 HG. Eurobehälter geschlossen, 40x30x32 cm
€10.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/42 1G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€130.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 17 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 16.5 cm |
| Usable interior height in stack | 14.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 15 liter |
| Weight | 1.31 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer














