Auer EG GEF QLT 4322. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€94.99
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 4322
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€94.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 32/17. Eurobehälter geschlossen, 30x20x17 cm
€9.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 64/75 HG 3G. Eurobehälter Koffer 3G, 60x40x9 cm
€68.74Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 40 x 30 x 22 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 21.5 cm |
| Usable interior height in stack | 19.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 20 liter |
| Weight | 1.61 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SK L 64/17. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 60x40x17 cm€15.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK L 43/32. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 40x30x32 cm€15.23Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK L 43/22. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 40x30x22 cm€13.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SK L 43/27. Sichtlagerkästen im Euroformat SK, 40x30x27 cm€14.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










