Auer EG GEF QLT 6427. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler
€115.38
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG GEF QLT 6427
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€115.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/22 HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€28.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EDP S 86/42 HG 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
€140.70Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 25.3 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Handles front | open |
| Handles long side | closed |
| Volume | 56 liter |
| Weight | 2.76 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Equipment | 1 x Length divider 1 x Cross divider |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
ESD EG 86/22 HG. ESD-800-600-220-EG - ESD container 800x600x220 mm€32.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
-
ESD EG 86/42 HG. ESD-800-600-420-EG - ESD container 800x600x420 mm€46.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










