Auer EG VL 64/27 HG. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€19.76
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EG VL 64/27 HG
Manufacturer Nr.
Stapelbehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€19.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 64/32 HG. Euro containers solid, 60x40x32 cm
€15.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VL 64/17. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€15.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 27 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 26.5 cm |
| Usable interior height in stack | 25.3 cm |
| Stacking height | 25.8 cm |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Coupling system design | Long side |
| Handles front | closed |
| Handles long side | closed |
| Comprising | 1x EG 64/27 HG 2x EG V |
| Volume | 56 liter |
| Weight | 2.17 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | silver grey similar RAL 7001 |
| Manufacturer | Auer |
|---|---|
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 1.000000 |
| Note | Stück auf Palette - 40 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SC I 1.5-119 F5. Screw-top jars Basic, White pail, dark-grey lid€3.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 1.5-119 F6. Screw-top jars Basic, White pail, white lid€3.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 2.0-119 F1. Screw-top jars Basic, White pail, green lid€3.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SC I 1.5-119 F3. Screw-top jars Basic, White pail, red lid€3.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










