EDP S 64/32 2G. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 60x40x33,5 cm
AUER
Originalprodukt
Net price (excl. VAT)
€114.48
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Lieferbar
Schneller Versand
Artikel
EDP S 64/32 2G
Hersteller-Nr.
EDP S 64/32 2G
Persönliche Fachberatung
Neuware
Fachhändler seit 2009
Originalprodukt
Weltweiter Versand
Artikeldaten
Hersteller-Nr.EDP S 64/32 2G
UrsprungslandGermany
ZustandNew
Article
EDP S 64/32 2G
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€114.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Auer EG VS 64/42 HG HO. Eurobehälter geschlossen mit Verknüpfungssystem
€37.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EO 64/32. Euro containers perforated, 60x40x32 cm
€12.58Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 61.1 x 42.7 x 33.7 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 57 x 37 x 30.7 cm |
| Foldable handle | 1 handle on each front side |
| Design | With lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 66 liter |
| Weight | 4.14 kg |
| Material | PP |
| Note | Non-stackable with two pieces of the series EDP 43 / EG 43 / ED 43 |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Grab handle: traffic black similar RAL 9017 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP S 64/32 2G |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 24 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










