ESD EK 2/150. ESD-563-183-15-EK - ESD insert box 563x183x150 mm
€13.01
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
ESD EK 2/150
Manufacturer Nr.
ESD EK 2/150
ESD-563-183-15-EK - ESD insert box 563 x 183 x 150 mm
Frequently Bought Together
-
This Item:
€13.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP SG S. Shoulder strap with 2x spring hooks, black
€31.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG TEK 64 B9. Einsatzkästen Einsatz für Eurobehälter 60 x 40 cm, Bestückung 9
€36.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 56.3 x 18.3 x 15 cm |
| Weight | 583 g |
| Suitable for | Euro container 60 x 40 cm |
| Division | 2-part partition length |
| Material | ESD PS |
| Colour | traffic black similar RAL 9017 |
| Height | 15 cm |
| Special volume resistance | 10³ < 10¹⁰ Ohm/cm |
| Execution | ESD (antistatic) |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | ESD EK 2/150 |
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.009900 |
| Note | Stück auf Palette - 150 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
SB E 23-7016. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 23-7001. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 15,6x10,4x6,3 cm€1.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-3020. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
SB E 25-1003. Einsatzkästen für Sortimentsboxen, 26x10,4x6,3 cm€1.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










