RLKNTE100x30P64x64. Einzelrad, Lenkrolle
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€16.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
RLKNTE100x30P64x64
Manufacturer no.
RLKNTE100x30P64x64
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.RLKNTE100x30P64x64
Country of originGermany
ConditionNew
Article
RLKNTE100x30P64x64
Einzelrad
Frequently Bought Together
-
This Item:
€16.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
RLGGTV100x30P140x52. Einzelrad, Lenkrolle
€12.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
A 32. Clip-on lid for Euro containers, 30x20 cm
€4.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Description | Steering castor |
| Wheel Ø x wheel width | 10 x 3 cm |
| Bracket made of | Stainless steel, polished |
| Fastening | Plate 64 x 64 mm with bolt hole 10 mm |
| Design wheel | Plastic wheel, original |
| Total lock brake | yes |
| Thread guard | no |
| Weight | 660 g |
| Load capacity | 100 kg |
| Bearing | Sliding bearings |
| Suitable for | RO 64 PAX FE, RO V 64 PAX, RO V 64 PAX BO, RO V 64 PAX BO.L, RO V 64 PAX FE, RO V 64 PAX FE.L, RO V 64 PAX.L |
| Note | without mounting material |
| Manufacturer Nr. | RLKNTE100x30P64x64 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










