Starlight 100-011290. LED magnifier lamp, 3 × pure white (6,000 K), 3 × UV (365 nm)
€652.08
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-011290
Manufacturer Nr.
100-011290
LED magnifier lamp, 3 × pure white (6,000 K), 3 × UV (365 nm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€652.08Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
VISIONLUXO WAL026758. WAVE LED ESD UV magnifying lamp, 3.5 dpt., 1.88x, black
€704.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Glamox KFL026042. KFM LED T105 Wh 900 840 3D CLA CH
€378.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Magnifying lamp LL6-PW-UV365
- 3 × pure white (6,000 K)
- 3 × UV (365 nm)
Product details
| item number | WL62586 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-011290 |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black |
| material | anodized aluminium / metal |
| Clamp width | 50 mm |
| Lens diameter | 120 mm |
| Number of LED | 6 |
| arm length | 850 mm |
| colour temperature | 6000 °K |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 20 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-011290 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










