C.K T4882X1 ESD. Xonic ESD screwdriver Phillips, PH1x80 mm, 177 mm
€4.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL11170
Manufacturer Nr.
T4882X1 ESD
Xonic ESD screwdriver Phillips, PH1x80 mm, 177 mm
Other versions
| item number | type of screw |
| WL11167 | PH000 |
| WL11166 | PH00 |
| WL11165 | PH0 |
| WL11170 | PH1 |
- Ergonomically designed handle with rotating trough cap for optimum control of the rotary movement even at lowest torques
- High quality chrome-vanadium steel shaft for exceptional strength and durability
- Precisely fitting tips for exact adjustments and damage-free screwing in
- Black blades, not chrome-plated, avoid reflections and flaking of chrome particles
- Fully ESD compliant, dissipative in all areas
- Size: PH 1
- Blade diameter: 4.5 mm
- Visible blade length: 80 mm
- Total length: 177 mm
Product details
| item number | WL11170 |
| model | 4882X-ESD-PH-1x80 |
| manufacturer | C.K |
| manufacturer item number | T4882X1 ESD |
| dimensions (LxWxH) | 0 x 17 mm x 17 mm |
| dimensions with packaging (LxWxH) | 227 mm x 17 mm x 17 mm |
| order unit | piece |
| ESD safe | yes |
| packaging mass | piece |
| type of screw | PH1 |
| VDE | no |
| type of screwdriver | normal screwdrivers |
| tool length | 177 mm |
| usage screwdriver | PHILLIPS-screws |
| Manufacturer Nr. | T4882X1 ESD |
|---|---|
| Manufacturer | C.K |
| Weight | 0.100000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
More from C.K
-
-
-
-
C.K MA2641. Tool bag for gauge & accessories, 27 pockets and loops€45.38Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost