Warmbier 3110366. ESD Permastat packaging bag, pink, 400x500x0.1 mm, 100 pieces
€45.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
WL60888
Manufacturer Nr.
3110366
ESD PERMASTAT packaging bag, pink, 400x500x0.1 mm, 100 pieces
Frequently Bought Together
-
This Item:
€45.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3315.HS.0610.A. ESD HIGHSHIELD shielding bags, silver, 152x254 mm, 100 pieces
€14.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Warmbier 3320.WV.1418. ESD HIGHSHIELD shielding bag, with zip closure, silver, 356x457 mm, 100 pieces
€76.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
Other versions
| item number | height x width |
| WL60882 | 250 mm x 200 mm |
| WL60883 | 400 mm x 300 mm |
| WL60884 | 300 mm x 250 mm |
| WL60885 | 150 mm x 100 mm |
| WL60886 | 200 mm x 130 mm |
| WL60887 | 225 mm x 150 mm |
| WL60888 | 500 mm x 400 mm |
| WL60889 | 600 mm x 500 mm |
- Conductive polyethylene film
- Weldable
- recyclable
- Standard printing: type designation, ESD marking, recycle symbol and LOT no.
Product details
| item number | WL60888 |
| model | 3110. 0,1 mm |
| manufacturer | WARMBIER |
| manufacturer item number | 3110.366 |
| width | 400 mm |
| height | 500 mm |
| order unit | PU |
| colour | pink |
| typical bleeder resistance | 1010 - 1011 Ohm |
| zip | no |
| film thickness | 0,1 mm |
| property packaging | dissipative |
| Reclosable | no |
| Manufacturer Nr. | 3110366 |
|---|---|
| Manufacturer | Warmbier |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | Wolfgang WARMBIER Untere Gießwiesen 21 DE-78247 Hilzingen www.warmbier.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Warmbier
-
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, blue, size 48€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, blue, size 45€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, blue, size 46€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
WarmbierESD Clogs Ladies/Men Elektra, heel strap, blue, size 47€63.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










