CP S 6422 B6-6003. Schutzkoffer Pro, 60x40x22,3 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€129.11
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
CP S 6422 B6-6003
Manufacturer no.
CP S 6422 B6-6003
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.CP S 6422 B6-6003
Country of originGermany
ConditionNew
Article
CP S 6422 B6-6003
Schutzkoffer Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€129.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP 4316 B2-7016. Schutzkoffer Pro, 40x30x16,8 cm
€73.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
CP G 6427 B4-7016. Schutzkoffer Pro, 60x40x27,8 cm
€307.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 60 x 40 x 22.3 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 52.4 x 32.4 x 20.4 cm |
| Lid+bottom depth | 4.8 + 15.6 cm |
| Stacking height | 22 cm |
| Weight | 4.42 kg |
| Volume | 36 liter |
| Lock | with 2 keyed alike locks |
| Number of handles | 1 handle |
| Handle design | 1 handle on long side |
| Loading | Grooved foam padding |
| Material | PP |
| Certification | IP67, UN |
| Colour | olive green similar RAL 6003 |
| Manufacturer Nr. | CP S 6422 B6-6003 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 40 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










