ED 86/42 HG 2S. Abschließbare Eurobehälter, 80x60x43,5 cm
AUER
Original product
Net price (excl. VAT)
€146.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
ED 86/42 HG 2S
Manufacturer no.
ED 86/42 HG 2S
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.ED 86/42 HG 2S
Country of originGermany
ConditionNew
Article
ED 86/42 HG 2S
Abschließbare Eurobehälter
Frequently Bought Together
-
This Item:
€146.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
MBG 1210K SASV. Big boxes with SA/SV locking system
€458.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
UN BBG 1208K SASV. Big boxes with SA/SV locking system
€409.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 80 x 60 x 43.5 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 77 x 57 x 39.7 cm |
| Weight | 7.76 kg |
| Capacity | 172 liter |
| Material | PP |
| Lock | All locks are keyed alike |
| Production information | Production-related colour streaks unavoidable |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: traffic black similar RAL 9017 |
| Manufacturer Nr. | ED 86/42 HG 2S |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 10 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










