EDP 43/27. Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro, 40x30x28,5 cm
€70.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EDP 43/27
Manufacturer Nr.
EDP 43/27
Eurobehälter mit Scharnierdeckel Pro
Frequently Bought Together
-
This Item:
€70.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
ED 43/75 HG 3G. Eurobehälter Koffer 3G, 40x30x9 cm
€63.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
EG 86/12 HG HO. Eurobehälter geschlossen, 80x60x12 cm
€27.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Outer dimensions L x W x H | 41.1 x 32.8 x 28.6 cm |
| Inner dimensions L x W x H | 37 x 27 x 24.7 cm |
| Foldable handle | none |
| Design | without lock |
| Handles | open |
| Side design | Closed |
| Base design | Smooth, closed |
| Volume | 26 liter |
| Weight | 2.27 kg |
| Material | PP |
| Production information | Colour fluctuations are unavoidable due to raw material reasons |
| Colour | Container, Lid: silver grey similar RAL 7001 Hinges and Latches: anthracite grey similar RAL 7016 |
| Manufacturer Nr. | EDP 43/27 |
|---|---|
| Manufacturer | Auer |
| Country of Manufacture | Germany |
| Weight | 0.100000 |
| Note | Stück auf Palette - 70 |
| GPSR manufacturer information | AUER GmbH, Am Kroit 25/27, DE-83123 Amerang, www.auer-packaging.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Auer
-
Auer EG GEF QLT 6412 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler€82.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer EG GEF QLT 6417 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler€107.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer EG GEF QLT 6422 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler€110.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Auer EG GEF QLT 6475 HG. Eurobehälter mit Quer- und Längsteiler€79.27Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost










