Aventics R412007309 (AS3-ACD-G012-GAU-080-PBP-AC-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie AS3-ACD
€269.52
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007309
Manufacturer Nr.
R412007309
Aventics R412007309 (AS3-ACD-G012-GAU-080-PBP-AC-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie AS3-ACD
Frequently Bought Together
-
This Item:
€269.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007060 (AS3-FLC-G038-SSS-HO-00,01-ICI) Feinst Filter, Serie AS3-FLC
€270.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007272 (AS3-SSV-G038-FIA) Befüllventil, pneumatisch betätigt, Serie AS3-SSV
€105.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos geschlossen |
| Nenndurchfluss Qn | 3500 l/min |
| Schutzkorb | mit Schutzkorb |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| Filterbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb PA |
| Ölerbehälter | Behälter PC mit Schutzkorb PA |
| SAP-Kurztext | AS3-ACD-G012-GAU-080-PBP-AC-05.00-PBP-LA |
| Manufacturer Nr. | R412007309 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










