Aventics R412007356 (AS3-SOV-G012-3/2-POS-024-M12-S) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS
€341.21
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007356
Manufacturer Nr.
R412007356
Aventics R412007356 (AS3-SOV-G012-3/2-POS-024-M12-S) 3/2-Wegeventil, elektrisch betätigt, Serie AS
Frequently Bought Together
-
This Item:
€341.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007149 (AS3-RGP-G012-GAU-010) Präzisions-Druckregelventil, Serie AS3-RGP
€118.83Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007198 (AS3-FRE-G012-GAN-100-PBP-AC-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€147.21Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 4500 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 2.5 bar |
| Anschluss Ausgang | G 1/2 |
| Anschluss Eingang | G 1/2 |
| Anschluss Entlueftung | G 1/2 |
| Betriebsspannung V DC | 24 V |
| Elektrische Schnittstelle | M12x1 |
| SAP-Kurztext | AS3-SOV-G012-3/2-POS-024-M12-ST6-M12R |
| Manufacturer Nr. | R412007356 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










