Aventics R412007149 (AS3-RGP-G012-GAU-010) Präzisions-Druckregelventil, Serie AS3-RGP
€137.53
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007149
Manufacturer Nr.
R412007149
Aventics R412007149 (AS3-RGP-G012-GAU-010) Präzisions-Druckregelventil, Serie AS3-RGP
Frequently Bought Together
-
This Item:
€137.53Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007299 (AS3-ACD-G038-GAU-080-PBP-AO-05) Wartungseinheit, 2-teilig, Serie AS3-ACD
€245.89Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007206 (AS3-FRE-G038-GAU-080-SSS-HO-05) Filter-Druckregelventil, Serie AS3-FRE
€147.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Nenndurchfluss Qn | 1600 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.1 bar |
| SAP-Kurztext | AS3-RGP-G012-GAU-010 |
| Manufacturer Nr. | R412007149 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









