Aventics 0821200206 (Throttle Check VLV NG8 (G3/8)) Drosselrückschlagventil, Serie CC02-AL
€43.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821200206
Manufacturer Nr.
0821200206
Aventics 0821200206 (Throttle Check VLV NG8 (G3/8)) Drosselrückschlagventil, Serie CC02-AL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€43.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005501 (QR1-BGS-G012-DA12) Kugelhahn, Serie QR1-BGS
€28.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0820405001 (DIR.-Control Valvee 3/2-SERIE M) 3/2-Wege-Handschiebeventil, Serie ML
€48.52Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | THROTTLE CHECK VLV NG8 (G3/8) |
| Manufacturer Nr. | 0821200206 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought








