Aventics 0821300238 (NL4-FRE-G012-GAU-100-SSS-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL4-FRE
€460.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821300238
Manufacturer Nr.
0821300238
Aventics 0821300238 (NL4-FRE-G012-GAU-100-SSS-AO-05) Filter-Druckregelventil, Serie NL4-FRE
Frequently Bought Together
-
This Item:
€460.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007655 (NL4-LBM-G012-PBP-ON) Micro-Nebelöler, Serie NL4-LBM
€177.71Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821302540 (NL4-RGS-G034-GAU-MAN-100-SS) Druckregelventil, Serie NL4-RGS
€119.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/2 |
| Filterbehälter | Behälter Metall mit Schauglas |
| Kondensatablass | vollautomatisch, drucklos offen |
| Nenndurchfluss Qn | 6900 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | NL4-FRE-G012-GAU-100-SSS-AO-05,00 |
| Manufacturer Nr. | 0821300238 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.500000 |
| HS-Code | 84811005 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










