Aventics 0822124009 (PRA-DA-080-0320-0-2-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€292.61
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822124009
Manufacturer Nr.
0822124009
Aventics 0822124009 (PRA-DA-080-0320-0-2-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€292.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480605337 (PRA-DA-125-0025-0-2-2-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€747.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480176160 (PRA-DA-032-0020-1-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
€172.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Hub | 320 mm |
| Kolbendurchmesser | 80 mm |
| Kolbenstangengewinde | M20x1,5 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-080-0320-0-2-2-1-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | 0822124009 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 5.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



