Aventics 0822333207 (MNI-DA-20-0160-U-31-01-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI
€62.12
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0822333207
Manufacturer Nr.
0822333207
Aventics 0822333207 (MNI-DA-20-0160-U-31-01-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI
Frequently Bought Together
-
This Item:
€62.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0822333205 (MNI-DA-20-0100-U-31-01-1-00-00) Minizylinder, Serie MNI
€60.47Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5226636100 (522-DA-025-0210-MAG) Minizylinder, Serie MNI
€72.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 160 mm |
| Kolbendurchmesser | 20 mm |
| Kolbenstangengewinde | M8 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -25 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | MNI-DA-20-0160-U-31-01-1-00-000-00 |
| Manufacturer Nr. | 0822333207 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.320000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics R412010853 (PE2-P2-G014-V10-010-M012) Drucksensor, Serie PE2€351.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics R480158439 (PRA-DA-080-0500-0-1-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA€265.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost








