Aventics 1823373103 (RUECKSCHLAGVENTIL) Rückschlagventil, Serie NR01
€19.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-1823373103
Manufacturer Nr.
1823373103
Aventics 1823373103 (RUECKSCHLAGVENTIL) Rückschlagventil, Serie NR01
Frequently Bought Together
-
This Item:
€19.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821003025 (Non-Return Valvee C.A.R PILOTE ) Entsperrbares Rückschlagventil, Serie NR02
€67.85Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821003027 (C.A.R PILOTE G 3/8) Entsperrbares Rückschlagventil, Serie NR02
€92.88Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 4 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.2 bar |
| SAP-Kurztext | RUECKSCHLAGVENTIL |
| Manufacturer Nr. | 1823373103 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.014000 |
| HS-Code | 74122000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










