Aventics 2999697110 (BCR-950-350-TB) Serie BCR
€5,906.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-2999697110
Manufacturer Nr.
2999697110
Aventics 2999697110 (BCR-950-350-TB) Serie BCR
Frequently Bought Together
-
This Item:
€5,906.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 2999300100 (BRB-088-062-SB) Rollbalgzylinder, Serie BRB
€110.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1938091000 (BCP-385-104-SB) Serie BCP
€439.00Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Hub | 350 mm |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -40 °C |
| Wirkprinzip | einfachwirkend, drucklos eingefahren |
| Betriebsdruck max. | 8 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | BCR-950-350-TB |
| Manufacturer Nr. | 2999697110 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 47.000000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










