Aventics R412010712 (PM1-M3-G014-002-160-DINA-NONE) Druckschalter, Serie PM1
€130.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010712
Manufacturer Nr.
R412010712
Aventics R412010712 (PM1-M3-G014-002-160-DINA-NONE) Druckschalter, Serie PM1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€130.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412024054 (CB1-RPC-ST6) Sensorbefestigung, Serie CB1
€10.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 8942051602 (CN2-5-POL-M12X1-SO) Buchse, M12x1, Serie CN2
€39.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.2 bar |
| SAP-Kurztext | PM1-M3-G014-002-160-DINA-NONE |
| Manufacturer Nr. | R412010712 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.220000 |
| HS-Code | 85365080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










