Aventics 5673011310 3/2-Wegeventil, Serie 567
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€777.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5673011310
Manufacturer no.
5673011310
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5673011310
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-5673011310
Aventics 5673011310 3/2-Wegeventil, Serie 567
Frequently Bought Together
-
This Item:
€777.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5630181100 4/3-Wegeventil, Serie 563 018
€187.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5632510000 3/2-Wegeventil, Serie 563
€295.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 13620 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 50 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Anschluss Eingang | G 1 |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 3.5 bar |
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Handhilfsbetätigung | rastend |
| Betriebsspannung V AC 50 Hz | 230 V |
| SAP-Kurztext | V567-3/2NC-SR-230AC |
| Manufacturer Nr. | 5673011310 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 2.400000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









