Aventics R412004775 (Throttle Check VLV G018) Drosselrückschlagventil, Serie CC02-AL
€23.31
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412004775
Manufacturer Nr.
R412004775
Aventics R412004775 (Throttle Check VLV G018) Drosselrückschlagventil, Serie CC02-AL
Frequently Bought Together
-
This Item:
€23.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010750 (RAPID-Exhaust Valve ZZ99-G038-G) Schnellentlüftungsventil, Serie 573
€35.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005573 (QR1-SKR-DA04) Rückschlagventil, Serie QR1-SKR
€18.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø6x1 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | THROTTLE CHECK VLV G018 |
| Manufacturer Nr. | R412004775 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.028000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









