Aventics R412010593 (CC04-G038-DA12-1_2) Drosselrückschlagventil, Serie CC04
€20.97
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010593
Manufacturer Nr.
R412010593
Aventics R412010593 (CC04-G038-DA12-1_2) Drosselrückschlagventil, Serie CC04
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412010585 (CC04-G018-DA04-1_2) Drosselrückschlagventil, Serie CC04
€17.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 0821003018 (Non-Return Valvee UECKSCHLAGVEN) Rückschlagventil, Serie NR01
€32.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 12 |
| Umgebungstemperatur max. | 60 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -10 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.5 bar |
| SAP-Kurztext | CC04-G038-DA12-1_2 |
| Manufacturer Nr. | R412010593 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.070000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Aventics
-
Aventics 5812611500 (V581-5/2AR-012DC-I2-AP22-HBX-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€198.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Aventics 5812113500 (V581-5/2SR-012DC-I2-1P22-HBX-P) 5/2-Wegeventil, Serie 581, Größe 2€198.96Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
-
Aventics 1670502000 (167-DA-050-0025-DM00SCWS0S) Zugankerzylinder ISO 6431, Serie 167€249.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost









