Aventics R412010718 (PM1-M3-F001-002-160-DINA-CON) Druckschalter, Serie PM1
€137.20
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010718
Manufacturer Nr.
R412010718
Aventics R412010718 (PM1-M3-F001-002-160-DINA-CON) Druckschalter, Serie PM1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€137.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412017980 (CB1-ITS-250-320-SM6 AL-SN1-SN2) Sensorbefestigung, Serie CB1
€39.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412024682 (PM1-M3-F001-002-160-CAB-7M-ATE) Druckschalter, Serie PM1
€267.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 5x1,5 |
| Elektrische Schnittstelle | ISO 4400, Form A |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | 0.2 bar |
| SAP-Kurztext | PM1-M3-F001-002-160-DINA-CON |
| Manufacturer Nr. | R412010718 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.250000 |
| HS-Code | 85365080 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought









