Aventics 5510200000 (VALVE 551-020) 3/2-Wegeventil, Serie 551
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€165.50
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-5510200000
Manufacturer no.
5510200000
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.5510200000
Customs tariff number84812090
ConditionNew
Article
AVE-5510200000
Aventics 5510200000 (VALVE 551-020) 3/2-Wegeventil, Serie 551
Frequently Bought Together
-
This Item:
€165.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5340170100 (SELECTEUR-DE-CIRCUIT-1/4"-CHEL) Wechselventil
€45.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412005472 (QR1-AGS-G014-DA06) Serie QR1-AGS
€24.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Nenndurchfluss Qn | 120 l/min |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | VALVE 551-020 |
| Manufacturer Nr. | 5510200000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.055000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










