Aventics R412007533 (RV1-G038-2,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
€65.54
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412007533
Manufacturer Nr.
R412007533
Aventics R412007533 (RV1-G038-2,0 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
Frequently Bought Together
-
This Item:
€65.54Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 5610102070 (EV07-001-060-010-2DIAN) E/P Druckregelventil, Serie EV07
€2,651.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007551 (RV1-G034-12,5 BAR) Sicherheitsventil, Serie RV1
€74.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | G 3/8 |
| Umgebungstemperatur max. | 100 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 20 bar |
| Betriebsdruck min. | 0 bar |
| SAP-Kurztext | RV1-G038-2,0 BAR |
| Manufacturer Nr. | R412007533 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.140000 |
| HS-Code | 84812090 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought








