Aventics R480041436 (PRA-DA-040-0125-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€207.66
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R480041436
Manufacturer Nr.
R480041436
Aventics R480041436 (PRA-DA-040-0125-0-2-2-3-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
Frequently Bought Together
-
This Item:
€207.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480147992 (PRA-DA-063-0080-0-2-1-1-3-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA
€231.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R480176370 (PRA-DA-050-0060-1-2-2-1-1-1-BA) Profilzylinder ISO 15552, Serie PRA - inch
€170.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | pneumatisch |
| Druckluftanschluss | G 1/4 |
| Hub | 125 mm |
| Kolbendurchmesser | 40 mm |
| Kolbenstangengewinde | M12x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 80 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1.5 bar |
| SAP-Kurztext | PRA-DA-040-0125-0-2-2-3-1-1-BAS |
| Manufacturer Nr. | R480041436 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 1.500000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought



