Aventics R404009214 (ICM-DA-032-0400-M/A034) Minizylinder, Serie ICM
€388.13
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R404009214
Manufacturer Nr.
R404009214
Aventics R404009214 (ICM-DA-032-0400-M/A034) Minizylinder, Serie ICM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€388.13Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1332005000 (ICM-DA-020-0050-M) Minizylinder, Serie ICM
€125.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R404054477 (ICM-DA-025-0020-M) Minizylinder, Serie ICM
€92.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 400 mm |
| Kolbendurchmesser | 32 mm |
| Kolbenstangengewinde | M10x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | ICM-DA-032-0400-M/A034 |
| Manufacturer Nr. | R404009214 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought


