Aventics R404051390 (ICM-DA-032-0250-M) Minizylinder, Serie ICM
€196.93
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R404051390
Manufacturer Nr.
R404051390
Aventics R404051390 (ICM-DA-032-0250-M) Minizylinder, Serie ICM
Frequently Bought Together
-
This Item:
€196.93Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R404055008 (ICM-DA-025-0070-O) Minizylinder, Serie ICM
€97.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1333205000 (ICM-DA-032-0050-M) Minizylinder, Serie ICM
€143.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Dämpfung | elastisch |
| Druckluftanschluss | G 1/8 |
| Hub | 250 mm |
| Kolbendurchmesser | 32 mm |
| Kolbenstangengewinde | M10x1,25 |
| Umgebungstemperatur max. | 70 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Wirkprinzip | doppeltwirkend |
| Betriebsdruck max. | 10 bar |
| Betriebsdruck min. | 1 bar |
| SAP-Kurztext | ICM-DA-032-0250-M |
| Manufacturer Nr. | R404051390 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84123100 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought

