Tronex ESD-Schrägvornschneider 5004
€96.67
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
EP1403076
Manufacturer Nr.
EP1403076
Tronex ESD-Schrägvornschneider 5004
Frequently Bought Together
-
This Item:
€96.67Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
C.K T3767. Precision snipe nose pliers, curved, without cut, 130 mm
€27.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Knipex 71 31 250. CoBolt XL compact bolt cutter, black atramentized, 250 mm
€44.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Kopfform | Abgewinkelter 50° großer Kegelkopf |
| Profil | Relief |
| Material | Kohlenstoffstahl |
| Materialhärte | 62-63 HRC |
| Schneidkante | bündig |
| Schneidkapazität (weicher Kupferdraht) | 2mm - 0,8 mm; 32-20 AWG |
| Grifflänge | Standard |
| Gesamtlänge | 119 mm |
| Griffe | Doppelt ummanteltes Kissen, ESD-sicher |
| RTT-Widerstand | <1 x 1011 Ohm, getestet nach ANSI/ESD STM11.13 Zwei-Punkt-Sonde |
| Gesamtlänge | 119 mm |
| Execution | ESD (antistatic) |
|---|---|
| Manufacturer Nr. | EP1403076 |
| Manufacturer | Tronex |
| Weight | 0.080000 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










