Starlight 100-010777. LED Ringlight 24V UV, UV (405 nm), working Distance 45 mm - 260 mm (optimal 100 mm)
€1,502.16
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
STL-100-010777
Manufacturer Nr.
100-010777
LED Ringlight 24V UV, UV (405 nm), working distance 45 mm - 260 mm (optimal 100 mm)
Frequently Bought Together
-
This Item:
€1,502.16Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011970. LED segment ring light, pure white (6,500 K), working Distance 30 mm - 150 mm (optimum 50 mm)
€406.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Starlight 100-011946. LED segment ring light, red (620 nm), working Distance 5 mm - 25 mm (optimum 10 mm)
€450.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
- Ringlight 24V UV RL12-25-24V UV405
- UV (405 nm)
- working distance 45 mm - 260 mm (optimal 100 mm)
Product details
| item number | WL62770 |
| manufacturer | STARLIGHT |
| manufacturer item number | 100-010777 |
| height | 42 mm |
| order unit | piece |
| colour manufacturer | black / titanium |
| material | anodized aluminium |
| inside diameter | 66 mm |
| outer diameter | 130 mm |
| (Optimal) working distance | 100 mm |
| Feed line length | 0.85 m |
| Number of LED | 12 |
| Internal thread | M67 x 0,75 |
| working distance | 45mm - 260mm |
| Light colour | UV |
| length cable | 1.4 m |
| power consumption | 15 W |
| ESD safe | no |
| Manufacturer Nr. | 100-010777 |
|---|---|
| Manufacturer | Starlight |
| Weight | 0.100000 |
| GPSR manufacturer information | STARLIGHT Opto-Electronics Flachslander Straße 8 DE-90431 Nürnberg www.starlight-sl.de |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought
More from Starlight
-
Starlight 100-010716. Reducing ring for ring lights, 74 mm to 68 mm€27.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost -
Starlight 100-006470. LED module, natural white, (4,000 K), line (8° × 30°), 28mm€48.40Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost












