Aventics 1823380021 (QR2-F-RVK-DA08-DA08) Serie QR2-F Wärmebeständig
AVENTICS
Original product
Net price (excl. VAT)
€6.78
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
In stock
Fast shipping
Item
AVE-1823380021
Manufacturer no.
1823380021
Personal expert advice
Brand new
Specialist dealer since 2009
Original product
Worldwide shipping
Product data
Manufacturer no.1823380021
Customs tariff number74122000
ConditionNew
Article
AVE-1823380021
Aventics 1823380021 (QR2-F-RVK-DA08-DA08) Serie QR2-F Wärmebeständig
Frequently Bought Together
-
This Item:
€6.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1823391860 (QR2-F-RAI-G014-DA06) Serie QR2-F Wärmebeständig
€5.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics R412007626 (QR2-F-RSM-DA12) Serie QR2-F Wärmebeständig
€14.55Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | Ø 8 |
| Umgebungstemperatur max. | 150 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -20 °C |
| Betriebsdruck max. | 16 bar |
| Betriebsdruck min. | -0.95 bar |
| SAP-Kurztext | QR2-F-RVK-DA08-DA08 |
| Manufacturer Nr. | 1823380021 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.019000 |
| HS-Code | 74122000 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought







