Aventics 2732161000 (SGN-16,0-MQ-M005-EX) Serie SGN
Article
AVE-2732161000
Aventics 2732161000 (SGN-16,0-MQ-M005-EX) Serie SGN
Frequently Bought Together
-
This Item:
€20.26Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1820455093 (FSG-60,0-NBR-G014-IN) Serie FSG
€20.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics 1820415145 (FSO-5X15-MQ-M005-IN) Serie FSO
€32.06Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Druckluftanschluss | M5 |
| Haltekraft | 8 N |
| Umgebungstemperatur max. | 180 °C |
| Umgebungstemperatur min. | -30 °C |
| Anschlussgewindetyp | Außengewinde |
| Außendurchmessr | 16 mm |
| SAP-Kurztext | SGN-16,0-MQ-M005-EX |
| Manufacturer Nr. | 2732161000 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| Weight | 0.004800 |
| HS-Code | 40169997 |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Write Your Own Review
Customers Who Bought This Item Also Bought










